przemysłowe

Zastosowanie i zalety użycia wirówki dekantacyjnej

Wirówka dekantacyjna jest zaawansowanym technologicznie urządzeniem służącym do separacji ciał stałych od cieczy. W zwykłych wirówkach z miską sitową sekcja ekranu łączy się ze stożkiem bębna w miejscu o najmniejszej średnicy i identycznych wymiarach. Ta konstrukcja ma tę wadę, że ma ograniczoną objętość i w konsekwencji wyższą warstwę ciał stałych, z zmniejszonymi siłami odśrodkowymi, zwłaszcza w sekcji odwadniania wirówki. Wirówka dekantacyjna łączy zalety wirówki z miską stałą i wirówki ekranowej w dwóch różnych etapach, z optymalnym efektem. W wirówce przyspieszenie grawitacyjne zastępowane jest przez znacznie wyższe przyspieszenie odśrodkowe. Przy tej wysokiej prędkości misy ciała stałe (wyższa gęstość) są oddzielane od cieczy (niższa gęstość).

Zalety wirówki dekatacyjnej

  • Klarowanie i suszenie w dwóch oddzielnie zaprojektowanych etapach.
  • Wstępne zagęszczenie materiału stałego po kolejnym rozbiciu masy na końcu stożkowej płyty bębnowej na duży przekrój ekranu.
  • Optymalne usuwanie wilgoci resztkowej z wstępnie zagęszczonego ciała stałego w pojemniku sitowym o dużej objętości, ze względu na wyższą siłę odśrodkową w porównaniu z sekcją klarującą.
  • Wysokie wydajności przy minimalnej utracie ciał stałych i recyrkulacji oddzielonej cieczy.

Zastosowanie wirówki dekantacyjnej

W wielu gałęziach przemysłu, podczas różnych etapów produkcji materiał stały często miesza się z cieczami, zanieczyszczając zasoby wody lub zamieniając muł w osad. Wirówka dekantacyjna oddzielając ciecze od ciał stała się niezbędnym urządzeniem służącym do odprowadzania wody i innych cieczy w przemyśle chemicznym, naftowym, spożywczym. Zdolność do oczyszczania cieczy sprawia, że wirówki dekantacyjne idealnie sprawdzają się w oczyszczalniach ścieków. Podobnie jak w przypadku innych urządzeń dekantacyjnych, wirówki są proste w montażu i nie wymagają fundamentów do budowy. Ich efektywność oszczędza czas i materiały i jest niezbędnym składnikiem wielu branż przemysłowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *