samochody-wynajem_dlugotrrminowy

Zalety wynajmu długoterminowego samochodu

W pracy zawodowej często potrzebujemy wygodnego i niezawodnego auta, pozwalającego szybko załatwić wszystkie sprawy. Niestety jego zakup jest zazwyczaj bardzo kosztowny i stanowi znaczne obciążenie dla budżetu firmowego, dlatego dobrym i często stosowanym rozwiązaniem tego problemu jest wynajem długoterminowy samochodu.

Definiując to pojęcie, można powiedzieć, że jest to odpłatne użytkowanie auta, przez określony wcześniej w umowie okres, zazwyczaj nieprzekraczający 12 miesięcy, za stałą miesięczną opłatę. Ta forma wypożyczenia pojazdu cieszy się w naszym kraju stale rosnącą popularnością i z roku na rok korzysta z niej coraz więcej firm. Co ciekawe, wynajem długoterminowy samochodu jest atrakcyjną ofertą, skierowaną nie tylko do dużych podmiotów gospodarczych, ale również niewielkich, często rodzinnych firm. Jego istotną zaletą w tym przypadku, jest brak konieczności osobistego zarządzania firmowym pojazdem lub nawet ich flotą, czym zajmuje się wynajmujący. Dodatkowo w bardzo prosty sposób można wyliczyć wszystkie koszty eksploatacji, w tym oczywiście miesięcznych rat, które nie stanowią zbytniego obciążenia dla budżetu. Ich wysokość jest zazwyczaj niższa niż w przypadku leasingu, a różnice mogą w zależności od wynajmującego sięgać nawet kilkunastu procent. Wynajmująca auta firma bierze również na siebie wszystkie sprawy związane z ich ubezpieczeniem czy ewentualnym serwisowaniem, dostarcza też na życzenie klienta samochód zastępczy. Jeśli pojazd zostanie skradziony, to wypożyczający mimo to, będzie musiał ponosić koszty jego wynajmu, aż do zakończenia okresu zapisanego w umowie.

Przedsiębiorcy doceniają również fakt, że koszty, ponoszone w związku z takim wynajmem, nie mają praktycznie żadnego wpływu na ocenę ich zdolności kredytowej w przypadku ubiegania się o pożyczkę w dowolnym banku. Niezbędne formalności też znacznie ograniczono, a podpisywana umowa określa ściśle wszystkie warunki użytkowania samochodu. Po jej zakończeniu można oddać go do wypożyczalni bądź przedłużyć umowę na dalszy, wybrany okres, a nawet wymienić auto na nowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *