podnosniki_na_budowie

Wynajem podnośników dobrym pomysłem na biznes?

Czy wynajem podnośników może być dobrym pomysłem na biznes? Wydaje się, że tak. Sprzęty takie są bowiem drogie, nie każdego więc stać na zakup tego typu urządzenia na własność. Z drugiej jednak strony, podnośniki brzmią na tyle profesjonalnie, iż zdają się być częścią wyposażenia warsztatu samochodowego czy innego rodzaju wyspecjalizowanego zakładu.

Przeciętny podnośnik warsztatowy to koszt około pięciu tysięcy złotych. Jeżeli jednak ktoś decyduje się na otwarcie własnego warsztatu samochodowego, który ma być profesjonalny i konkurencyjny, musi się liczyć z takimi kosztami. W warsztacie samochodowym podnośnik jest bowiem urządzeniem używanym bardzo często. Wypożyczanie go byłoby więc najzwyczajniej w świecie nieopłacalne i prawdopodobnie bardzo szybko koszty tejże usługi przerosłyby koszty ewentualnego zakupu podnośnika. Na rozwiązanie takie mogliby się więc zdecydować indywidualni użytkownicy, którzy potrzebują takiej maszyny jednorazowo.  Wtedy dokonywanie zakupu jest rzecz jasna bezsensowne.

Istnieją jednak zakłady, które w swej codziennej pracy nie używają podnośników, lecz w pewnym momencie stają przed sytuacją, w której wykorzystanie go okazuje się niezbędne. Co wtedy? To zależy. Należy bowiem bardzo dokładnie przemyśleć sytuację, przygotowując się jednocześnie na liczne kalkulacje. Po pierwsze, bardzo istotne jest, jakiego typu podnośnika czy podestu potrzebujemy. Wachlarz cen zarówno wynajmu, jak i zakupu podnośnika jest bowiem bardzo szeroki. Po drugie – na jak długo tego sprzętu potrzebujemy? Jeśli z naszymi pracami wymagającymi podnośnika zmieścimy się w obrębie doby, wtedy też wynajem podnośników jest w zasadzie jedyną opcją, jaką powinniśmy brać pod uwagę. Koszty wypożyczenia urządzenia na dobę wahają się bowiem w granicach 200 złotych, zaś zakupu – około kilku tysięcy. Jednakże za dwa miesiące zapłacimy już mniej więcej 2 tysiące złotych, co nie jest małym kosztem. Jeśli nasze prace miałyby trwać jeszcze dłużej – należałoby się poważnie zastanowić nad zainwestowaniem w taki sprzęt. Wydamy na ten cel  bowiem podobną sumę, co na wynajem, a będziemy posiadać sprzęt na własność i będziemy mieli możliwość ponownego wykorzystania go w przyszłości.

Co z podnośnikami warsztatowymi? Jak już wspomnieliśmy, każdy szanujący się mechanik samochodowy powinien w swoim warsztacie posiadać taki sprzęt na własność, używa się go bowiem często, więc wynajem podnośników jest w tej sytuacji bardzo nieopłacalnym rozwiązaniem. Dlatego każdy poważny warsztat ma tę maszynę na wyposażeniu. Nie zapominajmy jednak o osobach prywatnych, które również naprawiają samochody, bowiem znają się na tym na tyle, iż są w stanie zrobić to same, w związku z czym nie chcą płacić komuś za wykonanie tej usługi. Niestety jednak, nawet jeśli faktycznie są w stanie zreperować swój pojazd samodzielnie, muszą niestety posiadać sprzęt, który im w tym przedsięwzięciu pomoże. I w tym momencie zazwyczaj pojawiają się przysłowiowe schody. Podnośnik taki to bowiem koszt około pięciu tysięcy złotych. W takiej sytuacji bardziej opłacalne byłoby już oddanie samochodu do profesjonalnego, zawodowego mechanika. Jeśli jednak ktoś jest szczególnie ambitny i wciąż obstaje przy samodzielnej naprawie, wynajem podnośników jest tym, na co powinien się zdecydować.

 

Czytaj szczegóły na:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *