lozko-pietrowe

O łóżkach piętrowych

Łóżko piętrowe to bardzo przydatny i funkcjonalny wynalazek, dzięki któremu aranżowanie pokoju dziecięcego staje się łatwiejsze. W jaki sposób można wykorzystać ten mebel i na co zwrócić uwagę przy jego kupnie? Zastanowimy się nad tym w poniższym artykule.

Bezpieczeństwo i stabilność konstrukcji

Bezpieczeństwo jest pierwszym aspektem, na który trzeba zwrócić uwagę w czasie kupowania mebli dla dzieci. Materiały powinny być najwyższej jakości, aby móc zapewnić realną stabilność konstrukcji i odporność na wszelkie dziecięce szaleństwa. Jak wiadomo, maluchy potrafią wpadać na przedziwne pomysły i rodzice muszą być na to przygotowani. Wyposażenie ich pokoi również!

Oszczędność miejsca

Wybierając łóżko piętrowe zaoszczędzisz dużo miejsca, co jest szczególnie przydatne w przypadku niewielkich mieszkań. Wygodne ulokowanie dwójki dzieci w jednym, niedużym pokoju, staje się możliwe. Wielu rodziców decyduje się też na mniej tradycyjne rozwiązania, jakim jest zakup takiego typu łóżka dla jedynaka. Śpiąc na wyższym poziomie, zawsze można wykorzystać niższą przestrzeń na umiejscowienie szafy, biurka lub pudła z zabawkami.

Nieograniczony plac zabaw

Dzieci marzą o tym, aby mieć łóżko piętrowe… Dlaczego? Jest ono świetnym miejscem do zabawy! Wystarczy zwrócić uwagę na współczesny design mebli dziecięcych. Coraz częściej stają się scenerią do snucia fantastycznych opowieści i wcielania się w różne role. Piętrowa konstrukcja mebla sprawia, że bardzo łatwo można przekształcić go w zabawkowy dom, wieżę lub teatralną scenę. Jedynym ograniczeniem jest własna wyobraźnia.

Wspieranie aktywności

Wspinanie się po dołączonej do łóżka drabince wspiera kształtowanie pozytywnych nawyków życiowych. Ruch to zdrowie – dzieci powinny uczyć się o tym już od swoich najmłodszych lat. Wyposażenie pokoju dziecięcego musi rozwijać dziecięcą aktywność i kreatywność, zachęcając maluchy do żywiołowej, ale i bezpiecznej zabawy. Wysokiej jakości łóżko piętrowe może być też dobrym narzędziem wychowawczym, docenionym przez każdego świadomego rodzica.

Sklep internetowy marmex.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *