90

Lifting twarzy – co to jest ?

Lifting twarzy jest to zabieg z zakresu chirurgii plastycznej, który ma na celu przywróceniu twarzy jej młodego wyglądu. Decydują się na niego osoby po czterdziestym, pięćdziesiątym roku życia i starsze.

 

Na czym polega lifting twarzy? Gdzie najlepiej wykonać lifting twarzy? Ile kosztuje?

Podczas procesu starzenia skóra pokrywa się zmarszczkami, bruzdami i zmienia się jej owal. Ma na to wpływ pula genów, jaką otrzymujemy przy narodzinach, nasz styl życia, codzienny stres, szacunek, z jakim podchodzimy do własnego zdrowia, a czasami po prostu zwykłe szczęście.

Niemniej starzenie dotyczy każdego z nas.

Jeśli nie jesteśmy jeszcze gotowi na kolejny etap życia i zależy nam na młodym wyglądzie, medycyna plastyczna oferuje skuteczne rozwiązanie umożliwiające cofnięcie zegara o 10-15 lat. Wymaga to jednak pewnego przygotowania oraz wiedzy.

Co to jest lifting twarzy?

Lifting twarzy polega na usunięciu i podniesieniu skóry na twarzy. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu ogólnym przez lekarza o specjalności chirurg plastyczny. Lekarz dokonuje niewielkich nacięć w okolicy przed- i za-małżowinowej, następnie naciąga skórę, by napięła się, a nadmiar tkanki usuwa.

Lifting twarzy jest często łączony z plastyką powiek, transferem własnego tłuszczu, korektą szyi. Efekt końcowy jest wtedy dużo lepszy i starcza na dłużej.

Następnie chirurg dokonuje zszycia przeciętych miejsc bardzo cienkimi nićmi. Blizny pooperacyjne są niewielkie, a z czasem znikają całkowicie. Bezpośrednio po zabiegu lekarz zabezpiecza miejsca przecięcia plastrami w cielistym kolorze, by zamaskować ślady interwencji jak opisuje na swojej stronie dr Grzesiak http://klinikagrzesiak.pl/lifting-twarzy-i-szyi/

 

 

Na czym polega lifting wolumetryczny twarzy?

Niektórzy pacjenci, którzy marzą o młodszej twarzy nie mogą skorzystać z metody klasycznego liftingu twarzy (np. z powodu chorób dyskwalifikujących ich do znieczulenia) lub obawiają się interwencji chirurga. Do nich skierowana jest oferta wolumetrii twarzy.

Lifting wolumetryczny polega na wymodelowaniu twarzy bez używania metod chirurgicznych, w zamian których wykorzystuje się specjalne substancje wypełniające.

Wypełniacze te pozwalają podnieść opadniętą i zwiotczałą skórę. Twarz nabiera objętości i wypełnia się sprawiając wrażenie dużo młodszej.

Do liftingu wolumetrycznego lekarze plastycy wykorzystują kwas hialuronowy lub własny tłuszcz pacjenta.

 

Gdzie najlepiej przeprowadzić lifting twarzy ?

Lifting twarzy jest zabiegiem komercyjnym, a to znaczy, że możemy go wykonać w wyspecjalizowanych prywatnych klinikach medycznych, gdzie świadczą usługi lekarze chirurdzy plastycy.

W każdym dużym mieście znajduje się szereg przychodni oferujących lifting twarzy.

Jak więc dokonać wyboru?

Proponujemy sprawdzić internet i poszukać lekarza, który na swojej stronie prezentuje przebyta edukację, szkolenia i doświadczenie. Medycyna plastyczna jest wymagającym zawodem i tylko osoby wyjątkowo ambitne, zdolne i pracowite mogą poszczycić się dużym dorobkiem i szeroką wiedzą. Nie wystarczy skończyć studia medyczne i rozpocząć staż. Niezbędne są tysiące godzin przy stole operacyjnym, sympozja, szkolenia i ciągłe pogłębianie wiedzy.

To proces, który wymaga czasu i poświęcenia własnych funduszy przez lekarza chirurga plastycznego.

Dlatego też sugerujemy wybrać lekarza w średnim wieku, po 20-30 latach praktyki, czyli doświadczonego oraz ceniącego siebie i swoją pracę.

 

Ile kosztuje lifting twarzy?

Nie jesteśmy zwolennikami najniższych cen za usługi z zakresu medycyny plastycznej. Barierę ceny pomożemy rozwiązać w inny sposób, niż wybierając najtańszy zabieg.

Jakość bowiem ma tu kluczowe znaczenie. Tylko doświadczony specjalista przywróci nam młodość w oczekiwany sposób. Bez ryzyka i bez bólu. Szybko i sprawnie przeprowadzając operację skraca się czas rekonwalescencji.

Wysoką cenę za zabieg można pokonać wykorzystując narzędzia finansowe oferowane przez klinikę. Dogodne raty pozwolą na sfinansowanie zabiegu tak jak dokonuje się zakupu sofy lub telewizora.

Nowoczesna medycyna plastyczna oferuje zabieg liftingu twarzy jako skuteczny i bezpieczny sposób na przywrócenie radości z młodego odbicia w lustrze, a przyjazne kieszeni produkty bankowe przybliżają ten luksus do wielu z nas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *