stylista

Kim jest stylista fryzur

Stylista fryzur to ktoś kto dosłownie potrafi wyczarować cuda z naszych włosów – idealnie dobrać fryzurę, zarówno cięcie, kolor, jak i ułożenie. Ma profesjonalne i nowatorskie podejście, a przede wszystkim indywidualnie traktuje każdego klienta.
Czym różni się stylista fryzur od fryzjera?
Wbrew pozorom fryzjer, a stylista fryzur do dwie różne profesje, oczywiście obie dotyczą włosów i jedno nie wyklucza drugiego – fryzjer także może być stylistą i odwrotnie. W czym zatem tkwi różnica?
Stylista fryzur działa podobnie jak stylista mody. Chodzi o układanie włosów w różne kształty w zależności od sytuacji oraz stylizacji. Styliści fryzur idealnie sprawdzają się np. przy pokazach mody, sesjach do magazynów, na planach filmów, teledysków i seriali, pomagają również wystylizować włosy przed wielkimi galami czy uroczystościami. Natomiast fryzjer, pozostając przy klimatach fashion, działa jak projektant mody –  nie odpowiada tylko za efekt ostateczny, ale za cały proces jego powstawania.

Jaki powinien być dobry stylista fryzur?
Dobry stylista fryzur powinien przede wszystkim odznaczać się kreatywnością oraz doskonałym warsztatem – powinien posiadać szeroką wiedzę z zakresu kształtowania wizerunku i stylizacji. Powinien być także pewnego rodzaju artystą – stylizowanie fryzur to szeroka gama technik strzyżeń, możliwości koloryzacji, spięć, upięć i podpięć.
Ważna jest również umiejętność komunikacji – kontakt z klientem i efektywne przeprowadzenie wcześniejszego wywiadu może być kluczem do sukcesu.

Polecamy osobom ze śląska odwiedzenie fryzjera Concept Hair w Katowicach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *