rodzaje_firm_slowacja

Firma na Słowacji – jakie wyróżniamy rodzaje działalności?

Firma na Słowacji – jakie wyróżniamy rodzaje działalności?

Statystyki pokazują, że coraz więcej osób zakłada firmy na terenie tego kraju. Dlaczego tak się dzieje? Trzeba podkreślić, że nie brakuje zalet wynikających z podjęcia tego kroku. Przede wszystkim podstawowa stawka VAT jest mniejsza niż w Polsce. U nas ten parametr wynosi 23%. Natomiast firma na Słowacji do konieczność płacenia tego podatku w wysokości 23%. Nie wolno tym fakcie zapominać. Poza tym samym formalności są zdecydowanie łatwiejsze do zaakceptowania. Nie da się ukryć, że przedsiębiorcy, którzy mają firmy w takim kraju jak Słowacja podkreślają, że czują, że są po prostu lepiej rozumieni i traktowani przez państwo. W dzisiejszym wpisie zajmiemy się rodzajami działalności, które mogą być wykonywane na terenie tego kraju. Co wyróżniamy w tym aspekcie? Jakie dokumenty trzeba przedstawić, aby zgodnie z prawem wykonywać konkretne obowiązki?

Należy podkreślić, że firma na Słowacji może być założona przez różnych fachowców. Trzeba podkreślić, że wyróżniamy przede wszystkim trzy zasadnicze rodzaje dotyczące prowadzonej działalności. Jest to działalności wolna, wiązana albo rzemieślnicza. Pewnie dużo osób zdziwi się, ale tak naprawdę żadna działalność nie wymaga dodatkowych zezwoleń lub koncesji ze strony państwa. Niestety, w Polsce tak dobrze nie ma. Należy doskonale zdawać sobie sprawę z tego faktu. Nic więc dziwnego, że firma na Słowacji jest zakładana przez coraz więcej obywateli naszego kraju. Doskonale zdają sobie sprawę, że dzięki temu szybciej będą mogli wejść na rynek ze swoim produktem czy oferowanymi usługami. Należy wyraźnie ten fakt zaznaczyć. Trzeba też zwrócić uwagę na to, że rodzaje działalności mogą być wykonywane zazwyczaj całkowicie swobodnie (są jednak pewne wyjątki). Dużo osób podkreśla, że ogólnie formalności na Słowacji są zdecydowanie mniejsze niż w Polsce. Osoby, które kiedykolwiek miały do czynienia z zakładaniem firmy na terenie naszego kraju doskonale zdają sobie sprawę z tego faktu. Biurokracja jest niestety bardzo wysoko rozwinięta. Chodzi nie tylko o kwestie związane z zakładaniem firmy, ale także jej późniejszym prowadzeniem…

Firma na Słowacji to pod tym względem zdecydowanie lepsze rozwiązanie. Należy jednak wspomnieć o pewnej kwestii. Jeśli chcecie założyć działalność gospodarczą typu rzemieślniczego, to musicie posiadać niezbędne uprawnienia zawodowe. Państwo na Słowacji wymaga też półrocznego doświadczenia w konkretnym zawodzie. Nie jest zatem tak, że ktoś ubzdura sobie, że będzie konkretnym fachowcem, a nie będzie miał na to ani żadnych papierów, ani doświadczenia. Jest to chyba jednak zrozumiałe. W ten sposób prawo chroni Klientów przed usługami, które nie są wykonywane przez fachowców. Jeśli ktoś jest dobry w swoim fachu, to spełnienie tego wymagania tak naprawdę nie będzie stanowiło dla niego żadnego problemu. A jeśli chodzi o działalność wiązaną, to trzeba posiadać odpowiednie wykształcenie. Natomiast wolna działalność gospodarcza jest wykonywana na ogólnie przyjętych zasadach. Należy zaznaczyć, że formalności tak czy siak są zdecydowanie bardziej akceptowalne niż w przypadku naszego kraju.

Sprawdź też:

http://zoltepudelko.pl/firma-na-slowacji-czy-warto-ja-zakladac/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *